Tenisowa Krzyzowka
Reklama
Serwis Rakiet
Reklama
Rabaty dla Ligii ProPlay
Reklama
Home O Nas

O Naszych KortachKorty tenisowe PRO-PLAY (dawniej "Rakieta") powstały w 1965 roku. Przez wiele lat na terenie kortów prężnie działał TKKF "Rakieta". W okresie letnim odbywało się wiele amatorskich turniejów i imprez okolicznościowych. W najlepszych latach TKKF zrzeszał ponad stu członków, a możliwość zagrania na jednym z trzech kortów była nie lada sztuką. W latach 90-tych wiele TKKF-ów zawiesiło swoją działalność (również TKKF "Rakieta"). Od tego czasu korty były wydzierżawiane. Często z roku na rok zmieniał się dzierżawca, jednak z uwagi na krótki okres dzierżawy nie było możliwości zainwestowania kapitału po to, aby starzejący się ośrodek unowocześnić, a przede wszystkim umożliwić jego funkcjonowanie przez cały rok. Aż do roku 2004 r., kiedy to zarządzająca kortami firma "Sportsman" zakupiła nowoczesny balon tenisowy. To umożliwiło grę w tenisa w godziwych warunkach w okresie zimowym. W okresie letnim balon jest demontowany.

Korty tenisowe Pro-Play to piękny teren, otoczony drzewami, znajdujący się w parku na terenie Zajazdu „Majawa” na starej Ochocie niedaleko (4 km od Pałacu Kultury) centrum Warszawy.  Największe uroki tego miejsca dostrzec można wiosną kiedy przyroda budzi się do życia i w ciszy zakłócanej jedynie przez śpiew ptaków można oddać się przyjemności gry w tenisa.

Korty tenisowe Pro-Play to miejsce rozgrywania imprez tenisowych. Najbardziej znaną formą współzawodnictwa na Pro-Play jest Tenisowa Liga Pro-Play, której rozgrywki trwają od 2004 r. Przez siedem, zimowych miesięcy zawodnicy podzieleni na grupy rozgrywają mecze ligowe. Finał w postaci Turnieju Masters rozgrywany jest w maju. Pozostałe cykliczne imprezy to: "Tenisowe Noce Pro-Play" - letnie turnieje nocne, "Młode Asy Pro-Play" - turniej dla dzieci i młodzieży z okazji dnia dziecka, "Deblowe Podwieczorki Pro-Play" - letni i zimowy cykl turniejów deblowych rozgrywanych w soboty, "Letnia tenisowa liga Pro-Play" - pięciomiesięczne zmagania ligowe w sezonie letnim, "Zimowe Poranki Pro-Play" - turniej dla osób mających wolny czas w godzinach porannych w dni powszednie. Organizowane są również turnieje dla firm m.in."coroczny turniej "Sportgas Cup" oraz imprezy rodzinne.

Korty tenisowe Pro-Play to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą dobrą atmosferę tego miejsca, stali bywalcy, pasjonaci tenisa, trenerzy, obsługa kortów, rodzice przyprowadzający dzieci na zajęcia, wszyscy, którzy tworzą jedną tenisową rodziną.


 
Logowanie
Wypożyczenie rakiet i piłek
Reklama
Sklep Tenisowy
Reklama
www.MAJAWA.pl
Reklama
Kto Jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości